Koszt zdrowej diety

Koszt zdrowej diety

Jako osobisty trener natknąłem się na wielu ludzi, którzy wykazują niezliczone wymówki, dlaczego tego nie zrobili, lub według ich zdania nie mogłyby poprowadzić zdrowego stylu życia. Nie mało czasu na szkolenie, za mało pieniędzy, aby pozwolić sobie na przepustkę fitness, za mało energii, aby być aktywnym, lista jest kontynuowana. Jednym z najczęstszych wymówek, które słyszę, jest to, że w związku ze zdrową dietą. Kiedy mówię o zdrowej diecie, bądź ostrożny, odnoszę się do diety, jeśli chodzi o wybór zdrowej diety i nie głodując lub nie jedząc selera przez tydzień. Wiele osób twierdzi, że powodem, dla którego nie mogą jeść zdrowszej żywności, jest po prostu, że zdrowsza żywność jest znacznie droższa niż niezdrowa żywność. Twierdzą, że koszty zdrowej diety są zbyt wysokie, dlatego są zmuszeni jeść niezdrowe z powodów finansowych. Postanowiłem zbadać kampus Louisiana State University, aby dowiedzieć się, dlaczego tak jest.

Rozpocząłem badania od ankiet, w których zadano cztery pytania, co jedli uczestnicy, gdzie jedli i co myśleli o zdrowym odżywianiu. Wyniki mojej ankiety wśród 100 studentów wykazały, że 64% z nich uważało, że zdrowa żywność jest znacznie droższa niż niezdrowa żywność. Z drugiej strony 36% nie zgodziło się i stwierdziło, że zdrowa dieta nie była znacznie droższa. Wyjaśniło mi to, że według mojej próby wiele osób uważa, że ​​to stwierdzenie jest prawdą, że zdrowe jedzenie to po prostu zbyt wiele, aby stać na nie.

W kwestii dwóch uczestników zapytano, jaką rolę w swoich decyzjach dotyczących zakupów spożywczych była najważniejsza. Wyniki wykazały, że cena odgrywa największą rolę dla 45% osób. Smak jedzenia był najważniejszy dla 30% ludzi. Zdrowie żywności było najważniejsze dla 18% ludzi, a wygoda była najważniejsza dla 7% osób. Wyniki te wykazały, że chociaż uważają, że zdrowa żywność jest droższa, ich zakupy oparte są na cenie i smaku żywności przed poradzeniem sobie ze zdrowiem. W kwestionowaniu uczestników zapytano, jak często jedli fast food w ciągu tygodnia. Wyniki wykazały, że 40% osób jadło fast food 3-5 razy w tygodniu, 7% osób jadło fast food 6 razy w tygodniu, a 32% 1-2 razy w tygodniu jadło fast food, a 15% fast foodów jadło mniej niż 1 razy w tygodniu. Informacje te poinformowały mi, że większość osób jadła 3-5 posiłków tygodniowo z restauracji typu fast food. Ostatnie pytanie, które zadałem, odegrało ważną rolę w moich badaniach. Zapytałem uczestników, jak często gotowali swoje posiłki bez natychmiastowego jedzenia. Wyniki tego pytania wykazały, że przytłaczające 55% uczestników ugotowało tylko 1-2 posiłki tygodniowo. Ponadto 34% uczestników gotowało się tylko 3-4 razy w tygodniu, 3% 5-6 razy w tygodniu i 11% 7 razy w tygodniu. Wyniki te pokazały mi, że większość uczestników gotuje bardzo niewiele, z wyjątkiem natychmiastowych potraw, takich jak makaron ramen lub łatwy Mac.

W oparciu o moich uczestników byłem w stanie ustalić

na podstawie moich zebranych danych, że zdrowie żywności było trzecie przy zakupie żywności, chociaż większość twierdziła, że ​​zdrowa żywność była droższa. Byłem również w stanie stwierdzić, że większość uczestników nie gotowała własnego jedzenia i jadła fast food 3-5 razy w tygodniu. Ponieważ większość ludzi nie gotuje i je prawie jedzenia 3-5 razy w tygodniu, koszt zdrowej diety byłby droższy. Jeśli nie wiesz, jak gotować, znalezienie zdrowej natychmiastowej żywności w dobrej cenie byłoby wyzwaniem. Z drugiej strony, jeśli wiesz, jak gotować, znacznie tańsze jest kupowanie jedzenia i przygotowywanie posiłków, które są zdrowe i oszczędzają pieniądze na dłuższą metę.

Wiele osób bierze udział w grze Whole Foods i uważa, że ​​jedynym miejscem, w którym otrzymujesz zdrowe jedzenie, jest miejsce o nazwie Whole Foods. Nie musisz kupować w gangu ekologicznym w Whole Foods, aby być zdrowym, pomimo opinii wielu ludzi. Zdrowe odżywianie oznacza podejmowanie dobrych decyzji przeciwko biednym. Na przykład 21 -unzen pudełka Cheerios kosztuje 3,98 USD i 20,5 -unzen -pudełko miłośników fortuny 4,18 USD. Jeden jest zdrowym wyborem, drugi nie. Kolejnym przykładem byłoby Quakers natychmiastowe płatki owsiane za pośrednictwem Poptarts. Typy pop kosztują 3,68 USD za 8 opakowań z 2 sztukami i owsianką 3,65 USD za 22 paczki. Mógłbym to zrobić dosłownie. Połączenie Big Mac McDonald's Big Mac kosztuje około 7 USD, a 4-funtowa torba piersi z kurczaka ma tę samą cenę. Pizza Hot N 'Ready Caesars kosztuje 5,45 USD, pieczonego kurczaka z Walmart 4,95 USD. Wszędzie mamy zdrowe decyzje, kiedy jesteśmy gotowi ich poszukać. Torba zamrożonych warzyw kosztuje 1,98 USD, a torba frytek kosztuje 2,00 USD. Jedynym momentem, w którym niezdrowe potrawy są droższe, to, kiedy jesz, a ponieważ najwyraźniej większość ludzi je posiłki, obwiniają cenę ich słabych nawyków żywieniowych. Niemal wszędzie możesz znaleźć zdrową żywność i nie musisz być bogaty. W niektórych przypadkach zdrowa żywność może być ważniejsza, ale nie tak ważna, jak twierdzą ludzie.

Podsumowując, myślę, że ludzie uważają, że zdrowa żywność jest droższa, ponieważ same nie przygotowują jedzenia. Ponieważ zdrowie, gdy jedzenie nie ma najwyższego priorytetu, ludzie prawdopodobnie nie będą jeść zdrowo. Jeśli wejdziesz do sklepu spożywczego i najpierw szukasz tanich potraw, poszukaj dobrych i tanich potraw, których nie musisz gotować. Prawdopodobnie nie znajdziesz bardzo zdrowego jedzenia na tym kursie i prawdopodobnie nie wyrzucisz swoich pierwszych dwóch kryteriów dla trzeciego, a mianowicie zdrowia. Ludzie kupują to, co jest tanie, dobre i natychmiast. Jest to przyczyna problemu, który można naprawić tylko przez działania konsumentów.

Kommentare (0)