Kostnaden for et sunt kosthold
Kostnaden for et sunt kosthold
Som personlig trener kom jeg over mange mennesker som viser utallige unnskyldninger for hvorfor de ikke har gjort det, eller etter deres mening kan ikke lykkes med å lede en sunn livsstil. Ikke nok tid til trening, ikke nok penger til å ha råd til et treningspass, ikke nok energi til å være aktiv, fortsetter listen. En av de vanligste unnskyldningene jeg hører er at i forbindelse med et sunt kosthold. Når jeg snakker om et sunt kosthold, vær forsiktig, refererer jeg til et kosthold når det gjelder å velge et sunt kosthold og ikke sulte eller spise selleri i en uke. Mange sier at grunnen til at de ikke kan spise sunnere mat, ganske enkelt er at sunnere matvarer er betydelig dyrere enn usunn mat. De hevder at kostnadene for et sunt kosthold er for høye, og det er derfor de blir tvunget til å spise usunne av økonomiske årsaker. Jeg bestemte meg for å forske på Louisiana State University campus for å finne ut hvorfor dette er.
Jeg startet forskningen min med undersøkelser der fire spørsmål ble stilt hva deltakerne spiste, hvor de spiste og hva de syntes om sunn mat. Resultatene fra undersøkelsen min blant 100 studenter viste at 64% av dem mente at sunn mat er betydelig dyrere enn usunn mat. På den annen side var 36% uenig og sa at et sunt kosthold ikke var mye dyrere. Dette gjorde det klart for meg at ifølge mitt utvalg, er det mange som mener at denne uttalelsen er sant at sunne matvarer rett og slett er for mye til å ha råd til dem.
I spørsmål to ble deltakerne spurt om hvilken rolle i beslutningene deres for dagligvarehandel var viktigst. Resultatene viste at prisen spiller den største rollen for 45% av mennesker. Smaken av maten var viktigst for 30% av mennesker. Helsen til maten var viktigst for 18% av mennesker, og bekvemmeligheten var viktigst for 7% av mennesker. Disse resultatene viste at selv om de mener at sunn mat er dyrere, er kjøpene deres basert på prisen og smaken på maten før de arbeider med helse. Det spørsmålet ble deltakerne spurt om hvor ofte de spiste hurtigmat på en uke. Resultatene viste at 40% av menneskene spiste fastfood 3-5 ganger i uken, 7% av menneskene spiste hurtigmat 6 ganger i uken og 32% 1-2 ganger i uken spiste hurtigmat og 15% fastfood spiste mindre enn 1 ganger i uken. Denne informasjonen fortalte meg at flertallet av mennesker spiste 3-5 måltider i uken fra gatekjøkkenrestauranter. Det siste spørsmålet jeg stilte spilte en stor rolle i forskningen min. Jeg spurte deltakerne hvor ofte de hadde tilberedt måltidene sine uten øyeblikkelig mat. Resultatene fra dette spørsmålet viste at overveldende 55% av deltakerne bare tilberedte 1-2 måltider i uken. I tillegg kokte 34% av deltakerne bare 3-4 ganger i uken, 3% 5-6 ganger i uken og 11% 7 ganger i uken. Disse resultatene viste meg at flertallet av deltakerne koker veldig lite bortsett fra øyeblikkelig mat som ramen -nudler eller styrke enkel Mac.
basert på mine innsamlede data om at helsen til maten var tredje i kjøpet av mat, selv om flertallet hevdet at sunn mat var dyrere. Jeg var også i stand til å finne at flertallet av deltakerne ikke koker sin egen mat og spiste fastfood 3-5 ganger i uken. Siden flertallet av mennesker ikke lager mat og spiser nesten mat 3-5 ganger i uken, ville kostnadene for et sunt kosthold være dyrere. Hvis du ikke vet hvordan du skal lage mat, ville det være en utfordring å finne sunn øyeblikkelig mat til en god pris. På den annen side, hvis du vet hvordan du skal lage mat, er det mye billigere å kjøpe mat og tilberede måltider som er sunne og spare penger på lang sikt.
Mange mennesker er involvert i leken av Whole Foods og tror at det eneste stedet hvor du får sunn mat er et sted som kalles Whole Foods. Du trenger ikke å kjøpe i den organiske gjengen på Whole Foods for å være sunn, til tross for mange menneskers mening. Å spise sunt betyr å ta gode beslutninger mot fattige. For eksempel koster en 21 -munzen eske med cheereios $ 3,98 og en 20,5 -munzen boks -formue -elskere $ 4,18. Den ene er et sunt valg, den andre er det ikke. Et annet eksempel vil være Quakers Instant Oatmeal via Poptarts. Poptyper koster 3,68 USD for 8 pakker med 2 stykker og havregryn 3,65 USD for 22 pakker. Jeg kunne bokstavelig talt gjøre det. En McDonalds Big Mac-kombinasjon koster omtrent $ 7, mens en 4-pund pose med kyllingbryst har samme pris. En varm N 'Ready Little Caesars Pizza koster 5,45 dollar, en stek kylling fra Walmart 4,95 USD. Vi har sunne beslutninger overalt når vi er klare til å søke etter det. En pose med frosne grønnsaker koster 1,98 USD, mens en pose med pommes frites koster $ 2,00. Den eneste gangen usunn mat er dyrere er når du spiser bort, og fordi det tilsynelatende flertallet av mennesker spiser måltidene sine, klandrer de prisen på sine dårlige spisevaner. Du kan finne sunn mat nesten overalt og ikke trenger å være rik. I noen tilfeller kan sunn mat være viktigere, men ikke så viktig som folk hevder.
Oppsummert tror jeg at folk tror at sunn mat er dyrere fordi de ikke tilbereder maten selv. Siden helse når spising ikke har topp prioritet, vil folk sannsynligvis ikke ha en tendens til å spise sunt. Hvis du går inn i en matbutikk og først ser etter billig mat, kan du se etter god og billig mat som du ikke trenger å lage mat. Du vil sannsynligvis ikke finne veldig sunn mat på dette kurset, og du vil sannsynligvis ikke kaste bort de to første kriteriene dine for den tredje, nemlig helse. Folk kjøper det som er billig, bra og umiddelbart. Dette er årsaken til problemet som bare kan utbedres av forbrukernes handlinger.
Kommentare (0)